Haber

Rusya, Biden’ın kardeşleri dahil 200 ABD’liye yaptırım

Rusya Dışişleri Bakanlığı, dün ABD’nin Rus yetkililer ve iş beşerlerine uyguladığı yeni yaptırımlara karşılık olarak Lider Biden’ın kardeşleri dahil 200 ABD’liye ülkeye giriş yasağı getirdiğini duyurdu.

Bakanlık açıklamasında “Rusya Federasyonu, Biden yönetimi tarafından yalnızca Rus yetkililere, iş ve kamu görevlilerine ve kültürel şahsiyetlere değil, aynı zamanda şu veya bu nedenle Washington’u memnun etmeyenlere de sürekli olarak uygulanan yeni bireysel yaptırımlara yanıt olarak, 200 ABD vatandaşına giriş yasağı getirdi” denildi.

Rusya tarafından ‘Durdurma Listesi’ olarak isimlendirilen listede, ABD Lideri Joe Biden’ın kardeşleri, ABD idaresinin akrabaları, askeri-sanayi şirketlerinin liderleri ve lobi faaliyetinde bulunan halkla bağlar şirketlerinin yöneticilerinin yer aldığı belirtildi.

200 kişilik listede Lider Biden’ın kız kardeşi Valerie Biden Owens ile iki erkek kardeşi James Brian Biden ve Francis William Biden’ın yanı sıra uydu fotoğraflama şirketi Maxar Teknoloji’nin Kıdemli Başkan Yardımcısı Chris Johnson bulunuyor. Listede dikkat çeken isimler arasında Beyaz Saray Basın Sekreteri Karine Jean-Pierre, ABD Savunma Bakanı Austin’in eşi, Temsilciler Meclisi Lideri Nancy Pelosi’nin geçenlerde atağa uğrayan eşi Paul Pelosi de yer aldı. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu